Home / Windows 8 Ne nasıl Yapılır / Windows 8 ‘de ekran alıntısı nasıl alınır ?

Windows 8 ‘de ekran alıntısı nasıl alınır ?

Windows işletim sisteminde ekran alıntısı almak çok sık yaptığınız işlerden biriyse bazen gerçekten yorucu olabiliyor. Özellikle windows xp sürümünde ilave program kullanmak istemiyorsak önce prtsc ile ekran resmini çekip sonra painte yapıştırıyor ve ekran alıntımızı o şekilde oluşturabiliyorduk. Çok sık ekran alıntısı almamız gerektiğinde ise mecburen ilave program kullanmak zorunda kalıyorduk. Bu yazımın birinci kısmında programa ihtiyacınız olmadan nasıl ekran alıntısı alabileceğinizi , ikinci kısmında ise çok kullanışlı bir program ile bu işi nasıl basit bir şekilde halledebileceğinizi anlatacağım.

1-Windows 8 ekran alıntısı aracı

Microsoft’un işletim sistemlerine windows 7 sürümünden itibaren ilave ettiği bu araç ekranın istediğiniz herhangi bir kısmını alıntılamanızı ve bu alıntı üzerinde düzenlemeler yapmanızı sağlıyor. Metro arayüzünü açtıktan sonra arama kısmına ekran alıntısı yazdıktan sonra uygulama üzerine tıklamanız halinde aktif olacak ve rahatlıkla ekran alıntınızı alabileceksiniz.

windows ekran alıntısı

 

2-Prntscr programı ile ekran alıntısı almak

Bir arkadaşım aracılığı ile tanıştığım prntscr uygulaması prntscr.com’un ligtshot isimli mükemmel bir hizmeti. Programı indirip kuruyoruz ve bundan sonra yapmamız gereken tek şey bilgisayarımızın prtsc tuşuna basmak oluyor. Bu program ile istediğimiz herhangi bir alanın ekran alıntısını alabiliyor dilersek bilgisayarımızı kaydediyoruz dilersekte direkt yükleme ile link alıp arkadaşlarımıza yolluyoruz.

Programı İndirmek için Şu adresi ziyaret edebilirsiniz: Ligtshot indir

ekran alıntısı sitesi

Programın kullanımı hakkında çok da güzel bir video çekilmiş onuda ekleyerek yazımın noktalıyorum.

 

Ben genellikle kurduğum bu programı kullanıyorum sizde kullandığınız diğer programları yorum olarak gönderebilirsiniz.

--sponsorlu bağlantılar--

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>