Home / Windows 8 Ne nasıl Yapılır / Windows 8 Ekran Ayarı Nasıl Yapılır

Windows 8 Ekran Ayarı Nasıl Yapılır

Ekran Görüntüsü (24)

Microsoft bu zamana kadar çıkarttığı tüm işletim sistemlerinde görüntü  kalitesine dikkat ediyor.Görsel  kalitesini  Windows 8 ile daha çok arttıran windows 8 ‘in bu kadar çok animasyon ve grafiklerinin iyi olması bazı bilgisayarlar için sorun teşkil ediyor.Çünki ne kadar çok animasyon kullanırsanız o kadar bilgisayar performansında düşmeler yaşarsınız.Bizde sizler için windows 8 ekran ayarları nasıl yapılır ve animasyonları kapatarak bilgisayarımızın performansını nasıl arttıra biliriz  bunlar anlatacağım.

 

Öncelikle metro arayüzüne geçerek sistem performansı diye ayarlar kısmında aratın.Sistem performansını arttıracak araçlar açtıktan sonra sol köşede ki gelişmiş araçlar tıklayın.

Bundan sonra en alttan 3.üncü olan Windows’un Görünüm Performansını ayarla seçeneğini seçerek ayarları kendinize göre ayarlayın.Benim tavsiyem  Bilgisayarım İçin En İyisini Windows seçsin seçeneği bu seçeneği aktif ederek bilgisayarınız için en iyi performans ayarını yapa bilirsiniz.


Eğer yazılı anlatımı ile yapamadıysanız  sizler için hazırladığımız videolu anlatımı izleye bilirsiniz.

--sponsorlu bağlantılar--

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>