Home / Windows 8 Haberleri / Windows 8 Pro Tabletlerde Hard Disk Sorunu

Windows 8 Pro Tabletlerde Hard Disk Sorunu

microsoft-surface-pro

Daha önce sizlere Microsoft’un Surface Pro tabletleri çıkaracağını duyurmuştuk.Eğer yazımızı okumadıysanız buradan okuya bilirsiniz.

Surface ProtTablet hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor bu sefer ki haber tableti almayı düşünenleri ise üzecek cinste Softpedia’nın iddasına göre Pro tabletlerde 128 gblık alanın 45 gbtını Windows 8 dosyaları kaplayacak.Zaten kullanıcılar bakımından yeterli bulunmayan alan böylece dahada daralacak buda satışları oldukça olumsuz etkileyecek.

64 Gbta Durum Daha Kötü

128 gblık tabletlerde 83 gb kullanıla bilir disk alanı kalıyor.Bu durum ise 64 gblık pro tabletlerde daha kötü çünkü kullanıla bilecek alan sadece 19 gb  buda günümüzde telefonlarda bile yetersiz kalırken tabletlerde kimseye yetmeyecek.Microsoft ise çıkış yolu olarak Usb 3.0 gösteriyor.Fakat tabletin yanında birde harici disk taşımak kimse istemeyeceği için buda çok mantıklı bir sebep değil ülkemizde internetten dosya indirme ve yükleme hızının az olması da bulut depolama seçeneğini ortadan kaldırıyor.

Ülkemiz İçin Microsoft Planı

 

Microsoft ülkemizde ki bu kadar olumsuzluktan sonra bir açıklama yaparak ürünü şuan için Türkiye’de satılmasını düşünmediklerini söyledi bu haber kimseyi sevindirmeyeceği kesin Windows dahili hafızayı arttırmak yerine böyle bir çözüm üretmesi de tepkileri üzerine toplayacak gibi görülüyor.Bakalım Microsoft Pro ile yine hüsrana mı uğrayacak yoksa firmanın yüzü gülecek mi ? Bunu yine bize zaman gösterecek.

Bir önceki yazımız olan Acer Windows 8 Satışlarından memnun değil ” buraya tıklayarak okuya bilirsiniz.

--sponsorlu bağlantılar--

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>